#

Station

station3

Potkejte se s námi na Farmářských trzích v Mlýnské strouze

Od konce března nás můžete opět pravidelně potkávat na Farmářských trzích v Mlýnské strouze. Tradičně pro Vás budeme připravovat koláče, dezerty, muffiny…, různé fairtradové zboží a pochopitelně i kávu.

KAVA 3D model F.indd

Kniha O kávě

Knihu o kávě, kterou napsala Petra Veselá, si můžete zakoupit v Anděl stationu. Petra je vítězkou soutěže baristů Mistr kávy z roku 2005 a 2007 a reprezentovala ČR i na mistrovství světa. Od srpna 2009 je koordinátorkou české sekce instituce Speciality Coffee Assotiation of Europe (SCAE). Petra spolupracuje s kávou Vescovi.

station1

Limonády Fentimans vás překvapí svojí výjimečnou chutí a designem.

Všechny limonády se stále připravují celých 7 dní, přičemž se používají pouze nejjemnější bylinné ingredience. Tak vznikají nápoje, které jsou plně tělnaté a vyrobené z receptů, které jsou stále osvěžující a jedinečné. Můžete to označit za staromódní, ale výrobky značky FENTIMANS se vyrábí už více než 100 let! V nabídce najdete tyto druhy: Raritní kola, Třešňová kola, Zázvorová limonáda, Růžová limonáda, Pampeliška a lopuch, Viktoriánská limonáda, Hlt z mandarinek a pomeranče a Shandy – pivo s limonádou.

KÁVA S SEBOU

Vaříme a prodáváme kávu. Kávu do domácích kávovarů. Kávu mletou, zrnkovou, balenou, sypanou, pody, jednopruhové arabiky, směsi arabik, směsi arabik s robustou. Kávu s sebou od italského espressa po velké americano, cappuccino či latté macchiato.

BAGETY

Denně připravujeme čerstvé a bohatě plněné bagety, panini, bagely, ciabatty… Můžete si u nás si pochutnat na více než dvaceti druzích.

DEZERTY

Snažíme se připravovat nešizené originální dezerty. Doufáme, že naše sladkosti jsou nejen kulinářským, ale i vizuálním potěšením.

DESIGNOVÉ ZBOŽÍ

V naší nabídce nemáme jen potraviny. Kromě lahví SIGG (nevětší výrobce pitných lahví určených k opakovanému užití) nabízíme například designové hrnečky nebo recyklované skleničky Anděl café a mnoho dalšího zboží, které se průběžně obměňuje a doplňuje.

FAIR TRADE SORTIMENT

Nabízíme široký výběr potravinářských výrobků s certifikátem fairtrade. Jde převážně o čokolády, kávu, čaje, cukr, koření, limonády... A i u ostatního zboží se snažíme, aby zboží bylo kvalitní a originální. Naprostou většinu našeho sortimentu v tradičních obchodech nekoupíte.

DORTY NA OBJEDNÁVKU

Pokud máte zájem o speciální dort podle Vašich představ, neváhejte nás oslovit. Pokud to bude v našich silách, pokusíme se Vám vyhovět. Ale přijďte s předstihem. Nejsme velkovýrobna a potřebujeme na Vás trochu času :)

prodejnaplzen

Anděl station

Anděl station se poněkud hůře škatulkuje. Station je obchod s balenou i váženou kávou. Station je obchod se sortimentem, který běžně v jiných obchodech nekoupíte. Fairtrad káva, čaj, čokolády, bonboniéry, koření, víno… ale i lahve Sigg či recyklované skleničky. Station je cukrárna, kde pečeme opravdu moc dobré a nešizené dezerty i dorty dle Vašeho přání na zakázku. Ve stationu vyrábíme denně čerstvé a bohatě plněné bagety.

Station je v neposlední řadě i kavárna. Jakoukoliv kávu, čokoládu nebo čaj Vám připravíme s sebou. Komu vyhovuje klidná atmosféra a nekuřácké prostředí, může si svůj oblíbený nápoj či dezert vychutnat i ve stationu. Malé útulné prostředí vonící pekárnou a kávou je přeci jen “trochu jiný kafe“ :)

Fair trade je obchodní partnerství založené na dialogu, transparentnosti a respektu

Spravedlivý obchod – Fair trade je obchodní partnerství, jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných výrobců z rozvojových zemí. Toho se snaží docílit především poskytováním „férových“ obchodních podmínek pro zapojené výrobce, důrazem na dodržování základních norem pracovního práva a ochrany životního prostředí a zvyšováním informovanosti spotřebitelů o situaci malých zemědělců a řemeslníků v rozvojových zemích.

Více informací

Spravedlivý obchod - Fair trade je obchodní partnerství, jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných výrobců z rozvojových zemí. Toho se snaží docílit především poskytováním "férových" obchodních podmínek pro zapojené výrobce, důrazem na dodržování základních norem pracovního práva a ochrany životního prostředí a zvyšováním informovanosti spotřebitelů o situaci malých zemědělců a řemeslníků v rozvojových zemích.

Fair trade tak poskytuje konkrétním lidem v rozvojových zemích šanci vymanit se z bludného kruhu chudoby vlastními silami a žít důstojný život. Fair trade současně dává nám, spotřebitelům, jedinečnou možnost snadno a účinně podpořit jiný ekonomický model, dát hlas jinému způsobu obchodování a výroby a v neposlední řadě získat velmi kvalitní výrobky za odpovídající cenu.

Fair trade garantuje výrobcům a pěstitelům dlouhodobé smlouvy. Díky nim můžou důstojně pracovat, žít a rozvíjet místní společenství. S Fair trade máte jistotu, že při výrobě nebyla zneužita dětská práce a že byly dodrženy přísné předpisy. A to ohledně kvality (například zákaz užívání zdraví škodlivých pesticidů podle WHO) i ohledně pracovního prostředí (jasně stanovená pracovní doba či používání ochranných pomůcek)

Fair trade je obchodní partnerství založené na dialogu, transparentnosti a respektu, které usiluje o větší rovnost v mezinárodním obchodě. Přispívá k udržitelnému rozvoji tím, že nabízí lepší obchodní podmínky a zabezpečuje práva opomíjeným producentům a zemědělcům globálního Jihu. Fair trade organizace se aktivně angažují v podpoře producentů, zvyšují povědomí o fair trade, a organizují kampaně pro změny v pravidlech a praktikách konvenčního mezinárodního obchodu.

Od skromných začátků před 60 lety se FairTrade vyvinul v celosvětový koncept, který poskytuje důstojné živobytí a pracovní podmínky pro více než jeden milion malých a opomíjených producentů a chudých zemědělců v rozvojových zemích. Fair trade producenti a dovozci, maloobchodníci, certifikovací organizace, dobrovolníci a podpůrné organizace jsou uspořádaní do mezinárodních fair trade asociací. V posledních letech byla roční míra růstu fair trade tržeb 20-30%. Úspěch fair tradu dokazuje, že se stávající fair trade standardy a monitorovací systém těší vysokého stupně důvěry mezi spotřebiteli.

Fair trade produkty a jejich cena

Sortiment výrobků ze Spravedlivého obchodu zahrnuje fair trade kávu, čaj, kakao, čokoládu a další cukrovinky, třtinový cukr, banány, sušené ovoce, ořechy, ovocné šťávy, med, rýži, žvýkačky a další potraviny. Významnou součástí fair trade nabídky, která však nenese ochrannou známku FAIRTRADE, jsou umělecké a řemeslné výrobky - keramika, sklo, textil, šperky, hudební nástroje, hračky, doplňky do domácnosti, koberce a mnoho dalšího.

Cena fair trade výrobků bývá obvykle o něco vyšší než u běžného zboží, ale spotřebitel ví, že platí nejen za spravedlivé a ekologicky šetrnější výrobní podmínky, ale i za velmi dobrou kvalitu. U kvalitních káv, sypaných čajů nebo například čokolád ze Spravedlivého obchodu jsou proto ceny mnohdy ve srovnání s obdobně kvalitními výrobky z konvenčního obchodu rovnocenné.

Hnutí fair trade se hlásí k deseti obecným principům, které fair trade odlišují od konvenčního mezinárodního obchodu:

Fair trade vytváří příležitost pro ekonomicky znevýhodněné producenty

  1. Transparentnost a odpovědnost
  2. Férové obchodní praktiky
  3. Vyplácení férové ceny
  4. Zajištění žádné dětské a nucené práce
  5. Závazek k nediskriminaci, generové rovnosti a svobody shromažďování
  6. Zajištění dobrých pracovních podmínek
  7. Pozitivní dopad na komunitu
  8. Propagace fair trade
  9. Ochrana životního prostředí

Více informací naleznete na stránkách fairtrade-asociace.cz